Postovani, beba ima 13 meseci. Par dana je imala temp. Do 39, 5. Dali smo krv na analizu i urinokulturu. Krvna slika je u redu, osim leukocita 14, 5, a lim. 34. 7% ; mon. 5, 8% ; gra. 59. 5% . Urinokultura: izolovana eserihija koli- prvi nalaz: 6000/ml; drugi i treci po 3000/ml. Doktorka je rekla da se ne leci, ali da se prati. Moje pitanje je: da li ovo nije infekcija? Ako se ne leci, da li moze ostaviti posledice na bubrege? Cime izbaciti i ovo malo ove bakterije?

    Odgovoreno: 07. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Nalazi urinokulture koje ste radili vašem detetu ukazuju na kontaminaciju urina prilikom uzimanja uzorka, a ne ukazuju na urinarnu infekciju. Urinarna infekcija se potvrđuje kada se analizom urina sa sedimentom utvrdi prisustvo elemenata za urinarnu infekciju (više od 5 eritrocita, više od 10 leukocita, dosta bakterija) , i kada se urinokulturom izoluje 100 000 i više bakterija u millilitru urina.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd