Postovani, beba od 56 dana upravo spava svoj 11. Sat sna. Uspavali je oko 19h, posle mleka, spavala do ponoci, jela i uspavala je opet. . . Dva puta se sama budila na po tri sata za mleko i opet je uspavala. Cudno mi to ponasanje, da je tako lako uspavam. Obicno spava od ponoci do 7h, nekad i sat dva duze. Muci je nosic i ponekad temp izmedju 36. 9 i 37. 3, kako kada izmerim. Ima li razlog za brigu. Juce je bila mirnija ali strasno je vristala dok joj se ne da mleko. I sada nocu dok spava, cim otvori oci place dok joj se ne da mleko i kada popije opet zaplace ko da sam joj na silu prekinula hranjenje.

    Odgovoreno: 05. 10. 2015.
    • Poštovana,
      S obzirom da je vaša beba u infekciji, najverovatnije prehlađena, san može trajati duže nego obično. Bitno je da joj čistite nosić fiziološkim rastvorom više puta dnevno, da pratite temperaturu. Ukoliko tegobe traju duže od 3 dana ili ukoliko dobije povišenu temperaturu preko 38c, svakako je potrebno da je pregleda pedijatar.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd