Postovani mozete li mi reci kakvo ponasanje je uobicajno za bebu 2, 5-3m, savetovaliste imamo tek za 4nedelje meni je prva beba, a po prirodi sam panicar. . Zelela bih da pratim sta i kad treba da se desava

    Odgovoreno: 05. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Sa dva meseca beba počinje da primećuje osobe koje svakodnevno viđa. Ručice češće otvara, kada se stavi na stomak glavicu može pokušati da odvoji od podloge. Kada napuni tri meseca, počinje da primećuje igračke iznad krevetića koje se okreću, privlače joj pažnju, počinje da ih prati pogledom. Glavicu će već držati sama, a često će se igrati sa svojim ručicama, otkrivati ih i posmatrati. Sve počinje da stavlja u usta, u položaju na stomaku beba postaje sve jača i jača, najčešće može da se izdigne oslanjajući se na podlaktice i okreće glavu. Smeje se dragim osobama koje često viđa u svom okruženju. Spava 15-17 sati dnevno.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd