Postovani, od 15. Dana svojoj bebi dajem vigantol kapi po preporuci patronazne sestre a potom i pedijatra. Mi kap stavimo u malo vode i tako pijemo, ali cujem da mnoge mame kazu da treba dati direktno u usta ili na kasicicu. Dakle, kako treba dati kapi?

    Odgovoreno: 05. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Način davanja vigantol kapi je sledeći: kapi treba dodati u kafenu kašiku vode, mleka ili hrane za decu. Ako se kapi dodaju u bočicu ili kašicu treba voditi računa da dete potpuno pojede obrok, jer u suprotnom neće biti uneta puna doza. Kapi treba dodati u kuvanu i prethodno ohlađenu hranu.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd