Imam sina od 4, 5 godine i problem sa dnevnim i nocnim mokrenjem vec vise od godinu dana. Ide u wc u 22h pred spavanje i na svaka 3 sata ga budim nocu jer ima jako cvrst san. Cesto se upiski pre nego sto je vreme za budjenje iako ne pije tecnost pred spavanje. Nalazi urina su u redu, moj brat je imao slican problem kao mali, zivimo u normalnoj, skladnoj porodici i nismo imali emocionalne stresove. Cesto se desava da ni stolicu ne kontrolise sto mislim da je lenjost. Njega ovo ne frustrira i nema osecaj stida kad se to desi. Dete nije stidljivo, fizicki je aktivan i zustar i siguran u sebe. Od pedijatra nisam dobila podrsku. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Uzroci tegoba koje ima vaš sin mogu biti emocionalni, organski, a uticaja može imati i nasleđe. Lečenje se sprovodi timski, obično traje 6 meseci, po potrebi i duže. Navodite da niste imali emocionalne stresove, ali nekada ti problemi mogu biti skriveni. S obzirom da vaš sin ima problem sa kontrolom mokrenja i stolice, savetujem vam da ga prvo pregleda psiholog. On će proceniti uzrok javljanja tegoba i dati psihološku potporu vama i vašem detetu u rešavanju ovog problema.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd