Postovani, pomozite, ne znam sta da mislim. Beba od 50 dana mi je cudna u poslednje vreme. Obicno jenemirnija, place, teze se uspavljuje, krace spava osim nocu a vec dva dana je mirnija, lakse je uspavam, a evo sada je zaspala dok je samo lezala na cebetu iako je prespavala vec devet sati nocnog sna. Merimo joj od juce temp. . . Ali uvek drugacije pokaze toplomer. . . Dig ne pokaze vise od 37. 2 a sa galijumom danas pokazao 37. 2 ali je zaplakala prikraju merenja a kada se smirila toplomer pokazao 36. 8. Vise ne znamdali ima i kada ima temp. Nosic joj zapusen, cuje se tokom disanja da je to muci, ponekad se zakaslje malo. Nas pedijatar kaze da je posetimo ako tri dama pratimo temp i ako ona predje 37. 7. A kako ja da joj izmerim temp kada ne znam kada je tacna temp.

    Odgovoreno: 01. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Najprecizniji toplomer je toplomer sa galijumom. Potrebno je da ga držite minimum 3 minuta ispod pazuha, najbolje kada beba spava. S obzirom da ima sekreta u nosiću, savetujem vam da joj ispirate nosić fiziološkim rastvorom (prošpricajte po 2ml fiziološkog rastvora kroz svaku nozdrvu) više puta dnevno. Ukoliko se kašalj intenzivira, ako je i pored toalete nosa fiziološkim rastvorom i dalje zapušen nosić, ako bude slabijeg apetita, ako povišena temperatura traje duže od 3 dana ili prelazi 38c, svakako je potrebno da je pregleda pedijatar.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd