Postovani, beba ima 50 dana. Da li se kod nje smatra kasljem ako je pri uspavljivanju kasnula 4 puta odjednom, a dan pre toga u toku spavanja kasnula jednom, pa prilikom jos jednog spavanja istog dana kasnula isto jednom. Ako jeste kasalj, kako postupiti. Da napomenem da je bebi pri kijanju juce prvi put ispala slina.

    Odgovoreno: 29. 09. 2015.
    • Poštovana,
      S obzirom da vaša beba ima sekreta u nosiću, kašlje zbog slivanja tog sekreta niz zadnji zid ždrela. Savetujem vam da joj ispirate nosić fiziološkim rastvorom više puta dnevno, prošpricajte kroz svaku nozdrvu po 2- 2, 5ml fiziološkog rastvora, nakon toga izvlačite sekret aspiracionom pumpicom. Takođe, možete joj malo podići uzglavlje. Ukoliko ne bude bilo poboljšanja ili ako dobije povišenu temperaturu, svakako bi trebalo da dete pregleda pedijatar.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd