Postovani, beba ima 46 dana. Plase me ti pokreti da nisu konvulzije. Temperaturu nema, samo mlatarnje rukama, nogama, istezanje uz pomeranje glave cas levo cas desno. . . Primecujem i neravnomerno disanje tokom sna. . . Nekad normalno, tiho dise, nekad kao da hrce a nekad ubrzano dise.

    Odgovoreno: 27. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Pokreti koje ste naveli su znak nezrelosti nervnog sistema, odnosno smatraju se sastavnim delom psihomotornog razvoja deteta. Promene u ritmu disanja tokom sna su normalna pojava u zavisnosti od faze sna u kojoj se dete nalazi, kao i od toga da li nešto sanja. Za sva dalja pitanja slobodno me kontaktirajte.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd
      tel 011/3442474, 060/5751707