Pitala bih vas da li treba nesto preduzeti beba ima skoro 3m, kada je pocela da guguce pocela je i rukicama i nogicama da "mlati". Pokreti su konstantni dakle ne miruje ni cas, nogice i rukice stalno u pokretu, pokreti su nekad dosta ostri, da li se samo radi o tome da je beba zivahna? Takodje me zanima da li da vidimo da ga pogleda fizijatar?

    Odgovoreno: 27. 09. 2015.
    • Poštovana,
      U tom uzrastu beba počinje da se interesuje za svet oko sebe. Gugukanje, pokreti rukama i nogama su sastavni deo psihomotornog razvoja bebe. Dečji fizijatar može pregledati dete i pokazati vam vežbice za stimulaciju psihomotornog razvoja.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd