Molim za pomoc, beba 2m napredna, porodjajne povrede, rame, ne pomera obe ruke jednako, kao da je ova sto je povredjena bila drugaciji pokreti, sta da preduzmem jer nas pedijatar nije nigde uputio niti primetio nesto, takodje kada beba pocinje da drzi sakice otvorene? Kada se igramo rukice su otvorene, ali kada sisa i kada ga stavim potrbuske on skupi cvrsto? Molim i kada bi on trebao da prati pogledom? Ja sa igrackom krenem sa jedne strane ali on na sredini izgubi pogled, molim za savet. Kada je budan, veseo je, siri ruke ispred ociju, posmarra, napredna je beba dosta, spava nocu i preko dana isto

    Odgovoreno: 26. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Sa navršena 3 meseca očekuje se da beba fiksira pogledom i da joj šake više nisu stisnute. Što se tiče porođajne povrede i saveta za stimulaciju psihomotornog razvoja, najbolje je da vašu bebu pregleda dečji fizijatar.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd