Zanima me da li je opasno ako moja beba mnogo spava?? Ima 3, 5 meseca. . . Jos malo 4. Zasspi posle svakog obroka i mogu reci da je ukupno budna za 24h oko 4-5h max. Prevremeno je rodjena sa kilazom ok 1010gr. Pitala sam mnoge pedijatre i niko konkretno ne zna da mi odgovori na pitanje.

    Odgovoreno: 26. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Bebe tog uzrasta spavaju 14-15 sati dnevno. S obzirom da je vaša beba prevremeno rođena, potrebno joj je više sna da bi se prilagodila okruženju i sačuvala energiju koja joj je neophodna za rast i razvoj. Ukoliko sad lepo napreduje u telesnoj težini, ima dobar apetit, nema razloga za brigu. Prevremeno rođene bebe uglavnom do 2. Godine života sustignu vršnjake rođene na vreme po pitanju rasta i razvoja.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd