Hvala vam na odgovorima, smirili ste me. . Mozete li mi reci koliko beba sme da popije caja ili ode umesto tog nocnog obroka? I ako nam je poslednji podoj u 21h posle kupanja, ukidanjem nocnog obroka koji je obrok sledeci? U koje vreme? Hvala jos jednom

    Odgovoreno: 24. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Nema na čemu, tu smo da pomognemo. Za unos tečnosti u vidu vode i nezaslađenog čaja nema ograničenja, beba može da popije koliko želi, jer organizam sam reguliše unos tečnosti. Kada vašoj bebi dajete tokom dana vodu ili čaj, bitno je da ih ponudite bebi posle obroka ili između obroka, da se ne bi smanjio unos mleka. Prvi jutarnji obrok bi trebalo da bude oko 7h.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd