Ostovani, primetila sam na jeziku bebe bele tacke, krec bele tacke, par komada pa ne znam jel je to taj soor jer ove tacke stoje na jeziku, kao da su plihovi, nisu se skinule tackice ni posle jela.

    Odgovoreno: 24. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Promene koje opisujete najverovatnije jesu soor (mlečac) . Potrebno je da čistite bebinu usnu duplju rastvorom sode bikarbone više puta dnevno nakon jela. Pola kašičice sode bikarbone rastvorite u čaši vode, tim rastvorom natopite gazu, obmotajte je oko vašeg malog prsta i očistite bebin jezik, nepce i desni. Ukoliko dojite bebu, potrebno je da ovim rastvorom očistite vaše bradavice pre i posle podoja. Ukoliko ne bude bilo poboljšanja u roku od par dana, odvedite dete kod pedijatra.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd