Postovani, interesuje me da li je normalno da beba uzrasta 2. 5meseci prespava celu noc dakle od 21-10h ujutru, , pritom dalje preko dana je budna po 1h onda se uznemiri dok joj ne stavim varalicu tada se uspava i spava, da li treba da joj odvracam paznju i nedozvolim da toliko spava ili da je pustim. Takodje cini mi se da previse gura ruke u usta, balavi malo, i tada varalica smiri, da li su to vec zubi! Hvala

    Odgovoreno: 22. 09. 2015.
    • Poštovana,
      U tom uzrastu bebe spavaju 15-17 sati dnevno i normalno je ako beba prespava celu noć. Ukoliko dobro napreduje u težini, nema razloga da je budite. Prvi zubić niče oko 6 meseca, ali tegobe vezane za nicanje zubića u vidu stavljanja ruku u usta, pojačanog stvaranja pljuvačke mogu se javiti i ranije.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd