Postovani, da li mi mozete reci da li je potrebno u nekom periodu da proverim stitnu zlezdu bebi, (2m) , sestra ima problema od rodjenja sa tim, pa se uvek brinem da i beba nema taj problem. Kao i sta su simptomi ukoliko nije ok hvala

    Odgovoreno: 22. 09. 2015.
    • Poštovana,
      U našoj zemlji je obavezan skrining novorođene dece na hipotireozu (smanjenu funkciju štitne žlezde) . Test se radi u porodilištu svim bebama. Da rezultat nije u redu, obavestili bi vas iz porodilišta. Dalje praćenje deteta je na redovnim pregledima kod pedijatra.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd