Postovani, kako da reagujem u slucaju pojave temperature od 37 stepeni kod bebe nesto starije od mesec dana. Beba kije od prvog dana rodjenja, to cini skoro svakog dana. Ima zlezdicu iza uha. I povremeno se znoji, kada jede, place ili kada spava. . . Glavica joj je uvek mokra, ko da sam je kupala. To je sve sto primecujem u vezi nje a da mi deluje sumnjivo.

    Odgovoreno: 21. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Sve što ste naveli je u granicama normale za uzrast: temperatura od 37c je normalna kod beba; kijanje je refleksna radnja i često je u prvoj godini života; limfne žlezde promera do 1cm su u granicama normale kod dece, u infekciji mogu da porastu i preko toga; znojenje je izraženo kod beba zbog slabije razvijene termoregulacije. Pratite i dalje vašu bebu, ukoliko bude imala povišenu temperaturu, dosta sekreta u nosiću, ukoliko počne da kašlje, svakako je odvedite na pregled kod pedijatra.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd