Postovani, koliko sna je potrebno 2mesecnoj bebi? Naime, prespava noc i preko dana dosta spava, da li je to samo do toga da je ona "spavalica"? Ili moze biti neki znak? Naime, ja uporedjujem sa bebama njegovog uzrasta mami u okolini, sve bebe su aktivnije preko dana. Interesuje me i da li je normalno da posle 6h sna i podoja, ona dobar deo izbljucne, da li je moguce da toliko vise uzme? Hvala

    Odgovoreno: 21. 09. 2015.
    • Poštovana,
      U tom uzrastu bebe spavaju 15-17 sati dnevno. Bljuckanje se javlja zbog nezrelosti mišića između jednjaka i želuca, smanjuje se sa početkom uvođenja nemlečne hrane u ishranu.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd