Postovani, beba 5 mes. Pocela je sa dohranom kasicom od jabuke. Kako pojede dve, tri kasicice kuvane jabuke ili kupljene gotove juvitanine odmah joj izadje po licu neke fleke, a od sokica nista. Dali je to alergija ili nesto drugo? I jako brzo nestane. Bili smo kod dr on kaze da nije moguce da je alergija na jabuku, i da se posle druge namirnice ponovi ponovo sa jabukom. Ponovili smo ponovo i opet se isto desava. Hvala unapred na odgovoru. Prosledjujem vam i sliku kako to izgleda. Ps. Zabrinuta majka

    Odgovoreno: 21. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Alergija na jabuke je veoma retka, što ne znači da je nemoguća. Promene na slici izgledaju kao alergija - koprivnjača. Savetujem vam da vašoj bebi ne dajete da jede jabuke dok ne napuni godinu dana.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd