Postovani, primetila sam bebi kvrzicu iza uva, tvrda je ko kost i ne boli je na dodir jer ne vristi kada pipnem. Innace beba ima 39 dana. Sta to moze biti?

    Odgovoreno: 18. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Najverovatnije je u pitanju limfna žlezda, kod zdrave dece je normalno da mogu da se napipaju limfne žlezde promera do 1 cm. U infekciji limfne žlezde mogu biti veće. Da bi bili potpuno sigurni, savetujem vam da dete pregleda pedijatar.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd