Postovani, da li je normalno da beba od 40 dana tako malo spava, ako sklopi tokom celog dana 10 sati. Nekad spava mirno po dva, tri sata a nekad nemirno od po 15 min. Da li to ima veze sa grcevima ili je jednostavno takva. . . Cesto je budna a kada spava najmirnije spava na stomaku.

    Odgovoreno: 18. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Bebe u tom uzrastu bi trebalo da spavaju 16-18 sati dnevno. Grčevi mogu ometati san i dovoditi do čestog buđenja. Pretpostavljam da joj te tegobe olakšavate čajem za bebe sa kimom i komoračem, kapima protiv grčeva, masažom stomačića. Bitno je i da je po pitanju ishrane uobročite, da obroci budu na 2-3h danju, a na 3h noću.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd