Poštovanje, molim vas za tumacenje rezultata analize kks. Radi se o djetetu od 1 godinu i 9 mjeseci. Dr nam je dao sirup ferum 1*5ml, i folacin tablete 2*0, 5tabl. Dao nam je uput za uz somaka? Nijesam se sjetila da pitam zasto je dala da se radi uz? Da li treba da me brine? Rezultati su sljedeci: wbc-9. 00 lym-6. 5 mid-0. 9 rbc-4. 64 hgb-103 hct-31. 9 mcv-68. 7 mch-22. 2 mchc-323 rdw-17. 9 plt-294 mpv-7. 1 molim vas za odgovor! Unaprijed zahvaljujem!

    Odgovoreno: 14. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Na osnovu rezultata krvne slike vaše dete ima sideropenijsku anemiju, odnosno malokrvnost usled nedostatka gvožđa. Dobilo je supstitucionu terapiju za poboljšanje krvne slike. Ukoliko je dete do sada bilo zdravo, pretpostavljam da je pedijatar tražio da se uradi ultrazvučni pregled abdomena radi provere veličine jetre i slezine. Kod nekih vrsta anemije jetra i slezina mogu biti uvećane.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd