Postovani, moja beba je stara mesec dana. Muce je grcevi, svakog dana, nekad manje, nekad vise. Primetila sam da joj kod jakih napada prija spavanje na stomaku posle neprestanog plakanja od sat, dva. . . Jedino posle dugog placa uspe tako da zaspi. Koliko je pozeljno spavanje na stomaku kod tako male bebe. . . Ja inace to ne upraznjavam, nego spavanje na stranu i povremeno na ledja ali zbog grceva moramo i na stomacic.

    Odgovoreno: 11. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Grčevi kod beba se javljaju zbog nezrelosti crevnog trakta, prolaznog su karaktera, obično traju oko mesec dana, najviše do tri meseca. Do 3. Meseca života, odnosno dok ne počne samostalno da drži glavicu, beba bi trebalo da spava na strani. S obzirom da sada ima intenzivnije grčeve, možete za spavanje tokom dana da je postavite na stomačić, bitno je da budete u njenoj blizini.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd