Postovani, beba od 25 dana ima grceve, nekad zbog njih ima nemiran san i cesto se budi, mlstara rukicama u snu, a nekad super spava. Koristimo kapi protiv grceva ali opet beba ima napade, grci nogice, place, ne mozemo da je smirimo. . . U pocetku smo joj grejali stomacis tako sto bi spavala na stomacis na maminom stomaku, medjutim sada i to slabo uspeva da je smiri. . . Plasim se sto moja beba ne spava dugo kao ostale bebe i sto cesto ima grceve. Koliko je to normalno?

    Odgovoreno: 04. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Grčevi kod beba mogu biti intenzivni, pa mogu ometati bebin san. Grčevi se javljaju zbog nezrelosti crevnog trakta, prolaznog su karaktera, obično traju oko mesec dana, najviše do tri meseca. Za smirivanje grčeva mogu se koristiti kapi protiv grčeva, čaj za bebe od komorača i kima, masaža stomačića u smeru kazaljke na satu, topla obloga na stomačiću. Možete probati i da zvucima bele buke - šuma umirite vašu bebu. To su zvuci koje proizvode veš mašina, fen za kosu. Takođe, snimke bele buke koje proizvodi priroda (šum talasa, dobovanje kiše) možete preuzeti sa interneta i puštati vašoj bebi.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd