Postovani, da li je moguce da bebu grcevi muce citavu noc? I da li je za zenu koja doji stetno da pije vodu sa javne cesme ili da se kupuje flasirana - vezano za grceve? Hvala

    Odgovoreno: 04. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Grčevi kod beba mogu biti intenzivni, pa mogu trajati i tokom cele noći. Majka koja doji svoju bebu može piti vodu sa česme, kao i flaširanu vodu, jer voda nema uticaja na pojavu grčeva kod beba. Grčevi se javljaju zbog nezrelosti crevnog trakta, prolaznog su karaktera, obično traju oko mesec dana, najviše do tri meseca. Za smirivanje grčeva mogu se koristiti kapi protiv grčeva, čaj za bebe od komorača i kima, masaža stomačića u smeru kazaljke na satu. Možete probati i da zvucima bele buke - šuma umirite vašu bebu. To su zvuci koje proizvode veš mašina, fen za kosu. Takođe, snimke bele buke koje proizvodi priroda (šum talasa, dobovanje kiše) možete preuzeti sa interneta i puštati vašoj bebi.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd