Radilasam pregled eeg glave detetu koje je sve vreme bilo uznemireno. Nije moglo nikako da se smiri niti je bilo pospano. Zanimame koliko na takav nacin mogu biti precizni rezultati? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 02. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Da bi eeg pregled bio tehnički prihvatljiv preporučuje se minimum pripreme deteta za elektroencefalografiju, što podrazumeva: uspostavljanje adekvatnog kontakta, pripremu za postavljanje elektroda (čista kosa, bez povreda kože poglavine) , kompletan uvid u medicinsku dokumentaciju i terapiju, smirivanje deteta bez medikamentozne sedacije, uspavljivanje deteta ukoliko je snimanje kompromitovano uznemirenošću deteta, ili postoji jasna indikacija za eeg u spavanju. Neophodno je da svako dete upućeno na eeg bude pregledano od strane pedijatra ili neurologa koji se bavi razvojnom neurologijom i neurofiziologijom i koji će indikovati eeg pregled. Da li je eeg nalaz vašeg deteta validan ili ne, procenjuje lekar koji je taj pregled indikovao.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd