Postovani, beba je pri porodjaju zadobila parezu facialis leve strane donje usnice. Radimo vezbice, ali pomaka nema. Koliko traje oporavak i da li je moguc? Da li treba neke analize da uradimo? Primetila sam da mu ponekad zadrhti brada. Da li je i to problem i kako da ga resim?

    Odgovoreno: 30. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Drhtanje brade je prolazna pojava i javlja se zbog nezrelosti nervnog sistema. Pareza facijalisa može se javiti zbog porođajne traume, opravak je moguć, ali je potrebno da se u dijagnostiku i terapiju uključi tim lekara sastavljen od dečjeg neurologa, fizijatra i orl specijaliste.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd