Postovani, beba ima osam ipo meseci i brine me sto se i dalje budi nocu po cak 5, 6 puta i samo trazi dojku na kojoj redovno zaspi! Pokusavala sam da ga suprug uspavljuje dok sam ja u drugoj sobi ali on je toliko plakao i bio uznemiren da nismo istrajali, posustali smo kod treceg budjenja! Sta vi mislite, koje je resenje? Da napomenem da mu nicu zubici i da ne voli bas nesto da jede. . Ugravnom preplace ceo obrok ali fino napreduje! Unapred zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 27. 08. 2015.
    • Poštovana,
      U ovom uzrastu bi trebalo ukinuti noćni podoj. Potrebno je da budete uporni, jer što je beba starija, teže je odvići od noćnog podoja, koji je u ovom uzrastu više stvar navike nego pravog obroka. Kada se probudi tokom noći, postepeno smanjite broj podoja, umesto podoja ponudite joj vodu ili čaj. Vašu bebu muče i zubići, pa to može dodatno da podstakne buđenje i plač tokom noći. Mažite redovno vašoj bebi gel za desni koji olakšava tegobe kod izbijanja zubića.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd