Postovani kakvo je vase misljenje o davanju detetu varalice? Naime ja sam je pocela davati iz razloga sto je beba gurala ruke u usta pa da ne bi umirivala dojkom dala sam varalicu kao i pred spavanje, cini mi se da lakse zaspi. Da li moze da mi to donese nesto lose ili neke posledice? Hvala

    Odgovoreno: 27. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Davanje varalice, odnosno cucle kod beba koje je prihvataju ima pozitivne efekte. Cucla deluje smirujuće i utešno na vašu bebu, pomaže joj da se oseća sigurnije, da lakše zaspi. Bitno je redovno održavanje higijene cucle. Sa odvikavanjem bi trebalo početi oko prvog rođendana.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd