Naš mlađi sin je rođen 2002. Godine. Već par godina (3-4) neuspešno se borimo za tikovima koje ima (žmirkanje, plaženje jezika) . Na osnovu onoga što smo dobijali kao savete od lekara i onoga što smo mogli naći na internetu, može biti da je razlog u našoj preteranoj pažnji. Koji lek smatrate da bi bio najmanje štetan za naše dete, jer nam strašno teško pada da gledamo njegovo nekontrolisano žmirkanje. Momak je inače odličan đak i dobar košarkaš. Zdrav je, ali odbija da jede bilo koje voće. Veoma zahvalni mama i tata

    Odgovoreno: 27. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Za dijagnostiku i lečenje tikova potreban je pregled dečjeg neurologa i psihologa/psihijatra. Tik poremećaji se leče na više načina. U svakodnevnoj kliničkoj praksi su najčešći medikamentozni, psihoterapijski i reeduakaciono- psihomotorni način lečenja (vežbama) . Za uspešnost terapije veoma je važna vaša upornost i saradnja sa odabranim timom lekara.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd