Primetila sam da moje dete (40dana) levo oko nepomera simetricno sa desnim, da li je to normalno! Takodje, ponekad mi se cini kao da se izbeci kada gleda. . Da li je to za brigu? Da li tako mala beba moze podneti put do crne gore? Hvala

    Odgovoreno: 24. 08. 2015.
    • Poštovana,
      U uzrastu do 6 meseci toleriše se skretanje oka u stranu. Ukoliko skretanje oka u stranu bude prisutno i nakon 6. Meseca života, potrebno je da dete pregleda dečji oftalmolog-strabolog. Savetujem vam da krenete na dalji put sa vašom bebom kada ona napuni 3 meseca i počne samostalno da drži glavicu.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd