Postovani, moja beba ima mesec dana, na porodjaju je bila duze vreme u porodjajnom kanalu. Ima crvenilo iznad levog oka koje je od porodjaja i jos uvek ne prolazi, da li treba nesto da preuzmem ili ce samo od sebe da se povuce. Da napomenem da se pojaca kada se beba napreze kada place. . Takodje na potiljku ima crvenu fleku, da li je to prolazno?? Hvala

    Odgovoreno: 21. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Pri prolasku kroz porođajni kanal najviše trpi glava bebe. Po onome kako ste opisali, crvenilo iznad levog oka je još uvek prisutno zbog pritiska koji je ta regija trpela tokom porođaja i vremenom će izbledeti. Crvenilo na potiljku je najverovatnije nevus flammeus, urođena malformacija kapilara koja se smatra belegom, kod većine dece se ne povuče potpuno tokom života. Nije potreban tretman ovih promena.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd