Postovani, moja cerkica je rodjena sa 3900, na prvoj kontroli merena tezina je +1400gr, savetovali su me da izbacim nocni podoj u 3h, sto cu se potruditi da uradim. Ukoliko se budem toga pridrzavala da li ce usporiti dobijanje na kilazi i da li imate jos neki savet kako da sprecim prekomerno dobijanje! Ona kada sisa puno se naguta vazduha, halapljiva je i posle ima gasove. . Kako to da sprecim! Sisa po 3min sa jedne, a drugu dojku potom odbije jer je sita. . Hvala najlepse

    Odgovoreno: 19. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Na prvoj kontroli sa mesec dana većina dece dobije u težini 700-1000 grama. Vaša beba je dobila malo više u težini, pa probajte to da korigujete kako vam je i preporučeno, sa ukidanjem noćnog podoja u 3h. Tokom dana podoji bi trebalo da budu u razmaku od 3h, ne kraće. Možete vašoj bebi ponuditi i vodu ili čaj posle obroka ili između obroka. Halapljivo sisanje ne možete sprečiti, ali vašoj bebi možete olakšati stomačne tegobe davanjem čaja sa kimom i komoračem, i eventualno davanjem preparata protiv grčeva.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd