Postovani, ja sam se porodila pre 7dana, porodjaj je bio prirodan, ali sa otezavajucim okolnostima zbog velicine bebe i mojih mera. . Naime bebu su vukli kako bi izasla, kada se rodila oblik glave je bio jajast, i dan danas glavica je uska, a izduzena. . Da li bi bila takva i da je nisu vukli? Takodje, drugarica je porodjena vakumom, glavica isto ima takav oblik cak i jace. . Zao mi je sto nema lepu okruglu glavicu, da li ce se to formirati i da li imate neki savet kako da stavljam dete u krevetac! Hvala najlepse. .

    Odgovoreno: 16. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Prilikom prolaska kroz porođajne puteve glava bebe trpi najveći pritisak. Još uvek nije prošlo dovoljno vremena da bi se oblik glave formirao. Beba bi trebalo da spava postrance, svako veče na drugoj strani, ali uvek licem okrenuta ka vama. Na konačan oblik glave najveći uticaj ima genetika.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd