Poštovani, imam sina od 5, 5 god. Pre 7 meseci sam primetila da mu je koža na dlanovima zuckasta. Odradili smo biohemijske analize i rezultat je bio sledeci: bilirubin ukupan 20, 9 bilirubin direktan 6 proteini ukupni 73 ast 29 alt 26 gama gt 13 alkalna fosfotaza 172 parametri krvne slike su bili dobri. Pedijatar je tada rekao da je sve u redu. Pre dva dana sam mu radila analize s obzirom da sam opet primetila da su mu ruke dosta zute. Rezultat: bilirubin ukupan 22, 5 bilirubin direktan 8, 7 proteini ukupni 69 ast 31 alt 15 gama gt 13 alkalna fosfotaza 232. Parametri krvne slike su dobri. Molim vas da mi kazete sta znace ovi rezultati i kome je od specijalista potrebno dalje da se obratim kako bi se uradile detaljne analize i utvrdilo sta je po sredi? Pozdrav.

    Odgovoreno: 12. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Sve analize koje ste radili su u granicama normale, osim direktnog bilirubina koji je nešto povišen. Bilirubin se određuje radi procene funkcije jetre, zatim ako postoji sumnja na neke metaboličke i sistemske bolesti koje utiču na jetru ili metabolizam bilirubina.
      za dalja ispitivanja potreban je pregled dečjeg gastroenterologa.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd