Imam 15 godina a visoka sam svega 162cm. Majka mi je visoka 173cm, a otac 189cm. Strah me je da necu vise rasti a majka mi je rekla kako je ona najvise rasla kada je imala 16 i 17 godina. Mozete li mi pomoci i ako imate odgovor na moje pitanje: da li cu ja vise rasti?

    Odgovoreno: 10. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Vaša visina u odnosu na uzrast je sasvim u redu, što znači da većina devojčica vašeg uzrasta ima tu visinu. Kod vas rast još uvek traje. Genetski potencijal rasta ("ciljna visina") , koji može da se očekuje u uzrastu od 18 godina, možete izračunati na osnovu sledeće formule:
      ciljna visina za devojčicu (cm) = (visina oca+visina majke) /2-6, 5.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd