Postovani, moja curica ima 16dana, prvo mi je dete pa smo u vezi svega nesigurni. Ja je iskljucivo dojim i gledam da to bude na 3h, ako izmedju toga gura prstice u ruke ja joj dam caja malo (10o ml u toku dana) najvise. Da li gresim? Naime, drugarica je isla na kontrolu sa malim koji je za mesec dana dobio 2kg, iskljucivo dojenjem i dobila je savet i kritiku da dete stavi na "dijetu" i cajeve jer je puno dobio, iz tog razloga izbegavam da mu dajem podoj ako nije proslo 2. 5-3h od poslednjeg podoja, inace je napredovala u prvih 12dana 450gr, ali se od tad nismo merile jer je patronazna prestala da dolazi. Hvala

    Odgovoreno: 10. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Vaša beba sasvim lepo napreduje. Tokom prvog meseca života bebe bi trebalo da dobiju u težini između 700 i 1000 grama. Savetuje se da se dete uobroči, što ste vi i uradili, da se hrani na 2-3h. Posle podoja ili između podoja može mu se ponuditi voda ili čaj.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd