Postovani, mojoj bebi je pupak otpao posle 5 dana, od tada stavljamo jod po savetu patronazne sestre. Medjutim ne znamo do kad treba sa tim nastaviti! Takodje me zanima kada se formiraju usi kod bebe, zapravo kako spreciti klempavost kod deteta! Ili je to sve do genetike! Hvala

    Odgovoreno: 10. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Nakon otpadanja pupčanog patrljka, ukoliko pupak ne vlaži, dovoljno ga je tretirati antiseptičnim rastvorom 5 dana. Na slici koju ste poslali vidi se da je pupak u redu.
      formiranje ušiju zavisi od genetskih predispozicija.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd