Postovani, moja beba ima punih 9 meseci i vec drugi put imamo problem sa eserihijom. Poslednja urinokultura je pokaza preko 1 000 000/ml. Lekar nam je prepisao pancef koji pijemo vec 6 dana. Medjutim treceg dana od konzumiranja pancefa se pojavila temperatura koja nikako da spadne (38, 1- 38, 8) , pri tom pijemo eferalgan na svaka 4 sata vec tri dana. Petog dana smo vadili krv, sve je u redu osim leukocita koji su 4, 7. Kod nefrologa imamo zakazano tek krajem jula, a mene je strah da bakterija nije presla u bubrege. . . . Molim vas da mi malo bolje pojasnite zasto su leukociti snizeni i sta je uzrok temperature treceg dana od konzumiranja leka kada je pre toga nije bilo. . . I naravno, kako skinuti detetu temeraturu. . . Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      S obzirom da se povišena temperatura javila trećeg dana od započete antibiotske terapije i održava se, bilo bi dobro ponovo predati urin za analizu urina sa sedimentom i urinokulturu. Temperaturu možete snižavati davanjem paracetamola (efferalgan) u vidu sirupa i čepića, ili naizmeničnim davanjem paracetamola i ibuprofena (brufen) . Bilo bi dobro da dok ne stignete kod nefrologa na pregled uradite ultrazvučni pregled urotrakta. Na taj način se može proveriti da li postoje neke anomalije urinarnog trakta i kakvo je stanje bubrega.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd