Postovani doktore imam cerku od 9 godina u zadnjih mesec dana se zali na glavobolju kaze kad mucne glavom tada je boli u potiljku. Da napomenem da sam primetila da joj se s vremena na vreme pojavljuje bela tacka na levom krajniku. Bili smo kod specijaliste za uho drlo nos imala je eserihiju 60 posto pila je panklav i genitourinary kapi u nos. Inace je alergicna na grinje i sad trenutno koristi singular. Molim vas da mi odgovorite jer me plasi njena glavobolja. Ne boli je u mirovanju nego samo kad kako ona kaze mucne glavom. Nema mucnine ni vrtoglavice. Una pred hvala.

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Glavobolja koju ima vaša ćerka može biti povezana sa alergijom na grinje i infekcijom koju je imala. Da bi se isključili ostali uzroci, potrebno je prvenstveno prekontrolisati krvni pritisak i obaviti pregled oftalmologa. Ukoliko su nalazi uredni, a tegobe se i dalje održavaju, potrebno je da dete pregleda i dečji neurolog.