Dobro veče. . . Imam bebu od godinu i po dana, počela je sa curenjem nosića, a sada već dobeo krči. Odredjena joj je terapija pulmicorta 0. 25 dva puta dnevno po 1ml sa 2. 5 ml fizioloskim rastvorom. Nedelju dana smo se inhalirali, a ona i dalje krci. Iskasljava sekret, ali sada krci jos jace. . . Terapija nam je produzena 2 nedelje jos ista doza. . Cujem da otezano dise, a receno mi je da su pluca cista i da ro najverovatnije dolazi od 3. Krajnika.

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Inhalacije pulmicortom je terapija određena radi smirivanja kašlja kod vaše bebe. Ukoliko kašalj i dalje traje, potrebno je uraditi laboratorijske analize, bris nosa i krvnu sliku sa leukocitarnom formulom, radi određivanja da li je u pitanju virusna ili bakterijska infekcija. Takođe, bitna je i redovna toaleta nosa fiziološkim rastvorom i izvlačenje sekreta iz nosića pumpicom, kao i eventualna primena vazokonstriktornih kapi za nos. Savetujem vam da dete pregleda i orl specijalista radi procene da li je uvećan treći krajnik ili ne.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije