Žensko dete od 3 godine ima u vaginalnom brisu enterococcus spp u velikom broju i ima zelenkast sekret. Pored toga i u nosu ima streptococcus pneumoniae. Dobila je antibiotik od doktorke. Da li treba da joj mažem ili ispiram nečim vaginu?

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da je terapija akutnog vulvitisa vašem detetu određena na osnovu nalaza brisa i antibiograma. Kao pomoćnu meru može sprovoditi toaletu vulve čajem od kamilice.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd