Postovani, imam sina od 10 meseci i zadnjih mjesec dana kad mu se spava pocinje da mlati glavom levo desno, inace jako lose spava i nocu se budi svakih saat vremena. Problemi sa spavanjem traju mesecima unazad. Na uz mozga je utvrdjena prosirena intrahemisfericna pukotina 0, 8cm. To se prati stalno i ne siri se. Uglavnom on se lepo razvija sad prije mjesec dana je poceo da puzi i da se ispravlja na noge. Mene zabrinjava to mlacenje glavom da nije povezano sa nekim neurolosim poremecajem. Hvala

    Odgovoreno: 19. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Na osnovu onoga što ste napisali, vaše dete verovatno ispoljava nervozu kada je pospano i treba da utone u san.
      s obzirom da se dete tokom noći budi na sat vremena, niste naveli kakav je njegov ritam spavanja tokom dana, kao i da li ga hranite noću.
      da bi isključili sve nedoumice, savetujem vam da dete pregleda njegov pedijatar, koji će dalje proceniti da li je potreban i pregled dečjeg neurologa.