Poštovani, imam troje dece, četkicu od 11god, sina od 7god i još jednu četkicu od 3, 5godine. Kod starije cerke i sina dijagnostikovana je primarna noćna enureza. Suprug je takodje imao taj problem do 12-13-te godine. Osim naslednog faktora postoje i psihološki uticaji, pogotovo kod starije četkice jer je rodjenjem mladje dece bilo manje vremena za nju, to joj je smetalo. Slicna je situacija i sa sinom. Radjene su analize da se odbaci mogucnost organskog uzroka problema i sa te strane je sve u redu. Nas pedijatar nas je uputio kod nefrologa, da bi prepisao terapiju minirinom. Od decembra su na terapiji i sada idemo na kontrolu sredinom februara. Nije se mnogo popravilo stanje u toku terapije, ali nam se nacin zivota potpuno promenio. Morali smo da prekinemo treninge i probe, da bi se uskladili sa pravilima terapije. Samim tim postalo je opterecujuce za decu da podnesu to. Htela sam na kontroli da pitam doktorku da prekinemo terapiju lekovima i da predjemo na neke druge metode. Interesuje me vase misljenje o prekidu ovog vida terapije i mozda neka preporuka za neki drugi nacin lecenja, kao sto je psihoterapija ili bilo sta drugo. Unapred zahvalna, zabrinuta mama!!!

    Odgovoreno: 19. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Mišljenja sam da je potrebno nastaviti terapiju minirinom do kontrole dečjeg nefrologa. Neophodno je da prođu 3 meseca terapije da bi se procenio njen efekat. Svakako je bitno i da odete sa decom na razgovor kod psihologa, jer adekvatna psihoterapija daje dobre rezultate u tretmanu primarne noćne enureze.