Postovani, jako sam zabrinuta za svog sina koji ima 18 meseci zato sto mu jos uvek u potpunosti nije zarasla fontanela. Davala sam mu vigantol kapi do 14 meseci i cesto je bio napolju bez kape na suncu. Ali jos uvek nije u potpunosti zaraslo. Prohodao je sa 10 meseci i lepo se razvija radi sve sto i njegovi vrsnjaci. Strah me je da nije rahitis. Zakazali smo kod dr u februaru ali sam nestrpljiva. Sta mislite o cemu je rec? Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 19. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Velika fontanela kod većine dece se zatvara između 9. I 18. Meseca života. Kod manjeg broja dece to se dešava do druge godine života i ne smatra se patološkim nalazom.
      savetujem vam da nastavite da dajete detetu vitamin d3 (vigantol kapi) , po jednu kap svakog drugog dana do drugog rođendana.