Poštovana,
    Da li dete od 2.5 god sa sedimentacijom 20 može da ide na operaciju sva tri krajnika s tim da su svi ostali rezultati u redu? I šta znači ako nalaz urina pokazuje da ima dosta sluzi?
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      pretpostavljam da sedimentacija 20 se odnosi na prvi sat. Povišena vrednost odražava zapaljenjski proces. Nakon akutne infekcije vrednosti sedimentacije se normalizuju za dve do četiri nedelje. Dosta sluzi u urinu može da znači loš uzorak urina. Ponovite opšti pregled urina (srednji mlaz u sterilnoj kesici ili bočici nakon higijene genitalija sapunom).