Poštovni doktore,
    da li bebi od šest meseci koja odbija hranu smem da dam neki vitamin ili sirup koji će joj pojačati apetit i koji je to? Dešava se da ne jede ništa i po 12 sati a nakon toga vrlo malo.
    Hvala

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Poštovana,
      nije uobičajeno da beba ne jede po 12 sati. Radi se o vrlo osetljivom uzrastu kada se formiraju navike u ishrani i morate biti veoma pažljivi u izboru namirnica, količine, načina priprema pa i načina na koji nudite obrok bebi. Vitamini ne pojačavaju apetit, oni se dodaju kao dopuna normalnoj ishrani i u fiziološkim dozama. Uradite krvnu sliku bebi i posetite pedijatra u savetovalištu.