Moj sin ima 10 meseci. Dosad sam mu tri puta davala žumance i sva tri puta je povratio. Da li je to alergija na jaja i šta dalje da preduzmem?

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Poštovana,
      verovatno se radi o nepodnošenju ili alergiji na proteine žumanca. Prestanite da dajete detetu žumance, kada je već ispoljilo kliničke simptome. U kasnijem uzrastu deca počinju da tolerišu namirnice koje su u prvoj godini prouzrokovale simptome u vidu digestivnih poteškoća ili osipa na koži.