Moj sin ima 2 god.i često je bolestan, dijagnoza laringitis, od terapije nam daju panklav, urbazon i adrenalin a svakoga dana mu dajem galitifin, ali ne prodje 15 dana on je opet bolestan. Molim vas da mi kažete da li postoji prevencija?
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Poštovana,
       Galitifen je jedna vrsta prevencije koju je Vaš sin dobio. Upalu glasnica prouzrokuju virusi u zimskim mesecima. Jedan od načina da se dete ne razboli, je koliko je moguće, izbegavanje kontakta sa decom ili odraslima koji su prehlađeni. Poželjan je i laringoskopski pregled glasnica od strane ORL. Prisustvo izvesnih anomalija na glasnicama može doprinositi promuklom kašlju.