Desetodnevna beba 10/10, m, ingvinalnalgl veličine zrna pirinca, bezbolna, pokretna. Pupak otpao 7mog dana, sada suv Normalno jede i ima 5/6 stolica. O čemu se radi i da li da posetimo pedijatra ?

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Poštovani, "ingvinalgl" znači da beba u preponi ima malu limfnu žlezdicu. Ovaj nalaz obično ne predstavlja nikakav problem, ako je beba bez ikakvih kliničkih simptoma i znakova infekcije. U preponi, kod beba se ponekad može napipati oteklina koja predstavlja kilu i tom slučaju poželjna je poseta pedijatra, eventualno i dečjeg hirurga.