Imam dijete od 10 godina koje se jako znoji dok spava. Jel to normalno?

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Poštovana, pojedina deca se više znoje u poređenju sa drugom decom i sasvim su zdrava. Pojačano znojenje prati respiratorne infekcije, stanja praćena povišenom telesnom temperaturom ali i neke ozbiljnije bolesti. Ukoliko dete dobro raste, ima optimalnu telesnu težinu i visinu, nema nikakve kliničke simptome i znake oboljenja digestivnog trakta (zaostajanje u rastu, obilne masne stolice itd.) nemate nikakvih razloga za zabrinutost.